Goodie Vanilka bourbonská lusk BIO 1 ks 8 g

Vanilkový lusk se získává fermentací tobolek orchidejí (Vanilla). Má jemné květinové tóny a sladké aroma. Vanilka je používána do sladkých jídel a nápojů. Dochutí i slané a...
121 Kč
Doprava 65 Kč,Do 3 dnů
Doporučená nabídka EcoRevolution
Do obchodu
Seřadit:

Nejlevnější nabídky (2)

Do 3 dnů  1 varianta65 Kč89 % • 281 recenzíDalší informace
Skladem  1 varianta49 Kč96 % • 1 369 recenzíDalší informace

Popis produktu

Vanilkový lusk se získává fermentací tobolek orchidejí (Vanilla). Má jemné květinové tóny a sladké aroma. Vanilka je používána do sladkých jídel a nápojů. Dochutí i slané a...

Parametry produktu

Výrobce
Množství
8 g

Parametry produktu

Výrobce
Množství
8 g

Popis produktu

Vanilkový lusk se získává fermentací tobolek orchidejí (Vanilla). Má jemné květinové tóny a sladké aroma. Vanilka je používána do sladkých jídel a nápojů. Dochutí i slané a ostré pokrmy. Goodie bourbonská vanilka je v organické bio kvalitě. bio kvalita bourbonská vanilka lusk dochucení nápojů a pokrmů

Věděli jste že?

Vanilka je nejpracnější při zpracovávání, proto je po šafránu 2. nejdražší koření na světě. Proces pěstování vanilky od obdělávání, přes opylení až po sklizeň je prováděn manuálně bez použití strojů. Dělníci bězně opylují okolo 2000 květů vanilky denně.

Mezi nejoblíbenější druhy vanilky patří právě bourbonská vanilka a to díky výrazné vůni a chuti.

Použití: I přesto, že se může vanilka použít při pečení do koláčů, bábovek, muffinů či sušenek, je ideální ji použít i do pokrmů bez tepelné úpravy. Tepelnou úpravou ztrácí vanilka své aroma.

Intenzivní vůni vanilky získáte vyškrábáním čerstvého vanilkového lusku, tzv. vanilkový kaviár. Samotné lusky, tedy obal vanilkového kaviáru, jsou do pokrmů či do nápojů také vhodné, jsou nositelem nezaměnitelné kořeněné chuti vanilky.

Výroba domácího vanilkového extraktu 750 ml lahve čisté, kvalitní vodky je potřeba 75 g (cca 21 lusků, dle velikosti)

Každý lusk podélně rozřízněte a důkladně vyškrabejte vanilkový kaviár. Následně nastříhejte zbytky lusků na kousky cca 2 cm a vše i s vyškrabanými zrníčky vložte do celých 750 ml vodky. Uchovávejte v temnu při pokojové teplotě, protřepávejte několikrát týdně, a za 4-6 týdnů můžete extrakt používat v množství cca 2 čajové lžičky namísto 1 lusku vanilky.

Tento produkt splňuje certifikaci CZ-BIO-003. 

Vhodné pro vegany a vegetariány.  

  • Složení: 100% vanilkový lusk BIO
  • Skladování: Skladujte v suchu a temnu.
  • Původ: Madagaskar
  • Prodávající: GOODIE s.r.o.

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Produkt zatím nemá žádné recenze.